Wybierz stronę

Nasz patronat: joga w Parku we Wrocławiu

Nasz patronat: joga w Parku we Wrocławiu

Jak co roku od 12 lat, we Wrocławiu odbywają się w Parku Słowackiego (na tyłach Panoramy Racławickiej) w każdą niedzielę wakacji o godzinie 10:30 zajęcia “Jogi w Parku”, organizowanej przez Centrum Jogi Fabryka Energii. W tym roku spotykamy się od 7 lipca do 25 sierpnia. Do zajęć może dołączyć każdy, bez względu na wiek i sprawność fizyczną. Wystarczy wziąć ze sobą tylko wygodny strój i matę do jogi, ewentualnie koc lub duży ręcznik.

Z dużą przyjemnością, kolejny rok z rzędu, portal JOGA ABC objął patronat nad tą inicjatywą!

“Joga w Parku” to akcja non-profit. Ideą projektu jest promocja zdrowego, aktywnego i naturalnego stylu życia. Spotkania w ramach akcji to szansa na aktywny wypoczynek dla mieszkańców Wrocławia i zaproszenie ich do wspólnej praktyki jogi. Gwarantujemy prawdziwy wakacyjny relaks i atmosferę pełną pozytywnej energii. Organizatorzy zapraszają zarówno tych, którzy nigdy wcześniej nie mieli styczności z jogą, jak tych, którzy już ćwiczą. Joga w parku jest to szansa na ruch, relaks i kontakt z naturą dla mieszkańców dużego miasta. Jest to także okazja do spotkania z innymi i spędzenia czasu w pozytywnej i przyjaznej atmosferze.

Na zajęciach możemy przekonać się, że joga to nie tylko zwykłe ćwiczenia fizyczne, ale coś znacznie więcej. Wykonując pozycje jogi oczywiście wzmacniamy i rozciągamy mięśnie, co może zapobiegać wielu dolegliwościom, na przykład bólom pleców. Z drugiej zaś strony, praktykując jogę, kierujemy uwagę do wnętrza ciała, co sprawia, że umysł wycisza się i uspokaja. W swej istocie joga jest więc jest praktyką mającą na celu nie tylko poprawę naszego zdrowia i samopoczucia fizycznego, ale także wyciszenie wszystkich wewnętrznych  poruszeń (emocji, myśli, pragnień…).

Zapraszamy wszystkich serdecznie! Aktualności na temat akcji znajdziecie tutaj!

O autorze

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.