Wybierz stronę

Joga – połączenie ruchu z oddechem

Joga – połączenie ruchu z oddechem

 “Stan Twojego życia jest niczym innym jak odbiciem stanu Twojego umysłu”

Wayne W.Dyer

 

Vinyasa krama joga to integracja ruchu, oddechu i uważności. To praktykowanie asan i ich różnych wariantów.Vinyasa oznacza również zmiany. Vinyasa krama korzysta z licznych odmian każdej pozycji, aby w pełni zbadać możliwości ciała i przygotować się również do wyższych członów jogi (pranajama i medytacja). Ruchy wykonywane są płynnie, w synchronizacji z oddechem, dzięki czemu umysł ciało i oddech są w idealnej harmonii. Możemy więc śmiało powiedzieć, że joga to nie tylko ćwiczenia to sztuka łączenia ruchu z oddechem.

Nieznany obiekt

Moje pierwsze „spotkanie” z jogą było dość banalne – po prostu poszłam na zajęcia, z myślą, że biorąc pod uwagę moją nadpobudliwość i duże pokłady niespożytej energii, joga może być idealna, aby trochę się wyciszyć. Poleżymy sobie na macie pooddychamy, będzie nam błogo i przyjemnie – pomyślałam. I tu nastąpiło całkowite zaskoczenie – cudowne, które towarzyszy mi na każdych zajęciach. Asany – każda jedna – są piękne. Ciało tworzy niesamowite figury – wręcz posągowe – idealne. I tej idealnej dla siebie pozycji szukam podczas zajęć jogi, idealnego ułożenia, takiego, które w pełni zaakceptuje moje ciało. A najbardziej niesamowite jest odkrywanie tego, co potrafi nasze ciało, to do czego jest zdolne.
Długo joga była dla mnie tylko „asaną” , ale od niedawna stała się czymś więcej. Zaczęłam odkrywać siłę oddechu i łączyć ją z pozycjami. Ciało stało się narzędziem, które  prowadzone przez oddech, pogłębia pozycje. Niegdyś ciężkie, siłowe teraz lekkie.
Kochani, joga nie jest nudna i nie polega na leżeniu na macie bez żadnego ruchu oprócz poruszania klatka piersiową – to cudowna forma doskonalenia swojego ciała i umysłu. Joga jest pogłębieniem, spokojem i nieskończonością. A tak w gratisie można dostać smukłą, elastyczną sylwetkę.
Wszystkie największe gwiazdy praktykują jogę min: Gwyneth Paltrow,Madonna, Meg Ryan, Jane Fonda, Jodie Foster, Tina Turner, Jennifer Aniston i Ja oczywiście;)
I tutaj chciałam Wam przedstawić moją nauczycielkę Jogi Agnieszkę Kajdę – cudowną ciepłą osobę, która wspaniale potrafi “zarazić” jogą, przekazać jej sens i wszystkie korzyści płynące z jej praktykowania. Dziękuje Aguś,że tak pięknie wprowadziłaś mnie na „ścieżkę”, która prowadzi do ciągłego otwierania ciała i umysłu i postrzegania świata z innej głębszej perspektywy. Twoje zajęcia jogi dają mi poczucie, że potrafię zrobić coś, co wydawałoby się niemożliwe – zapanowanie nad moim ciałem i umysłem. To fantastyczne półtorej godziny, które są tylko MOJE. Zapraszam wszystkich z okolic Jaworzna i nie tylko na zajęcia Jogi w Hotelu Pańska Góra we wtorki i czwartki:) Agnieszka praktykuje również w Olkuszu, zapraszam serdecznie 🙂
Przydatne linki :

http://joga.olkusz.pl/
http://www.mmspa.pl/joga

Ania jest uczennicą Agnieszki Kajdy, spełnioną mamą półtorarocznej Hani. Sport jest częścią jej codzienności, a joga stanowi jedną z form aktywności, która w pełni ją pochłonęła i wprowadziła w jej życie spokój oraz równowagę. Od niedawna z koleżanką Kasią prowadzi blog „Kashya&Larysa”, co daje jej wiele satysfakcji i radości.

O autorze

Ania Larysz

jest uczennicą Agnieszki Kajdy, spełnioną mamą półtorarocznej Hani. Sport jest częścią jej codzienności, a joga stanowi jedną z form aktywności, która w pełni ją pochłonęła i wprowadziła w jej życie spokój oraz równowagę. Od niedawna z koleżanką Kasią prowadzi blog „Kashya&Larysa”, co daje jej wiele satysfakcji i radości.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.