Wybierz stronę

Edytorial wrześniowy od redaktora naczelnego. Maciej Wielobób

Edytorial wrześniowy od redaktora naczelnego. Maciej Wielobób

Niepostrzeżenie, wydawałoby się prawie w środku wakacji, nadszedł wrzesień. Wrzesień, który w pewnym sensie wyznacza początek roku. Oczywiście – rok kalendarzowy zaczyna się w styczniu, ale większość z nas musi się zorganizować w cyklu od wakacji do wakacji. Takie symboliczne początki są bardzo ważne dla procesu stawiania celów i zadań, ułatwiają rytuał podejmowania nowych decyzji, rozpoczynania nowych projektów, działań. Są swego rodzaju rytuałem przejścia, inicjacją, o której pisałem jakiś czas temu, ale na ten sam temat mogliśmy przeczytać w tłumaczeniu tekstu Inayata Khana, nie mówiąc już o tym, że Piotrek Marcinów też obiecał wypowiedzieć się na ten temat.

Maciej Wielobób jama sadhana jogaMy (tj. redakcja) też wracamy do nurtu bardziej aktywnej pracy po lekkim uśpieniu w okresie wakacyjnym (związanym z tym, że część redakcji się urlopowała, a część – w tym i ja – bardzo intensywnie pracowała). Ponieważ ten wrzesień dla nas też jest okazją do przemyśleń o dalszym kierunku naszych działań, bardzo będziemy wdzięczni za Wasze uwagi i sugestie. Jeśli uważacie, że zaniedbujemy jakąś tematykę – odezwijcie się. Jeśli chcecie coś napisać dla nas – odezwijcie się tym bardziej. Uważamy, że portal to nie zbiór artykułów, umieszczonych w internecie, tylko pewna społeczność autorów i czytelników, którzy komunikując się z portalem też w pewien sposób stają się współautorami. Dlatego też prosimy – pomóżcie nam tworzyć tę społeczność!

Wielkich zmian programowych raczej nie przewidujemy, chcielibyśmy podtrzymać zakres tematyczny i charakter portalu, ale mamy nadzieję udoskonalać formułę jego działania. W najbliższym czasie planujemy opublikować interesujące praktyczne refleksje Marzeny Pajdy z Zawiercia o jodze jako terapii dla dzieci dyslektycznych i młodzieży zaburzonej emocjonalnie oraz artykuł Izy Raczkowskiej o dokonywaniu wyborów w życiu codziennym jako ważnym elemencie praktyki jogi. Będą też artykuły naszych stałych autorów, w tym mnie czy Piotrka Marcinowa. Oprócz tego moja energia jest ukierunkowana na to, by wciągnąć do współpracy nowych autorów, więc spodziewajcie się również nowych twarzy, jeśli nie we wrześniu, to już na pewno w październiku czy listopadzie.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Maciej Wielobób
redaktor naczelny portalu JogaSutry.pl

O autorze

Maciej Wielobób

jest mężem Agnieszki, tatą Tymona, nauczycielem medytacji i jogi; autorem 7 książek o jodze i medytacji. Przekazuje głębię tradycyjnych ścieżek medytacji i jogi w sposób zrozumiały i użyteczny dla współczesnego człowieka. Pomaga uwalniać się od napięcia, wykorzystywać pełnię swoich możliwości, uczy uważności i spokoju. Zna mistycyzm indyjski „od środka” jako nauczyciel-inicjator w tradycyjnych szkołach medytacyjnych i uwielbia pokazywać konkretne zastosowania tradycyjnych koncepcji i narzędzi w naszym życiu codziennym. Strona osobista i blog: MaciejWielobob.pl.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.