Wybierz stronę

Relacja ze spotkania autorskiego z Maciejem Wielobobem w Krakowie (16.09.17)

Relacja ze spotkania autorskiego z Maciejem Wielobobem w Krakowie (16.09.17)

Rozwój duchowy to po prostu zmiana punktu widzenia.
Hazrat Inayat Khan

16 września 2017 r. odbyło się spotkanie autorskie z Maciejem Wielobobem w Krakowie. Spotkanie miało związek z wydaniem najnowszej książki wyżej wymienionego autora: „Duchowość na co dzień. Ścieżka współczesnego mistyka”. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Towarzyszył mu wykład autora dotyczący mistycznej ścieżki. Po wykładzie – pojawiły się pytania zainteresowanych. Na sam koniec – w luźnej atmosferze, przy poczęstunku można było zakupić najnowszą książkę oraz dostać dedykację od autora.

Maciej Wielobób to jeden z najbardziej rozpoznawalnych nauczycieli jogi i medytacji w Polsce. Jest autorem 6 książek o jodze i medytacji. Ostatnia – „Duchowość na co dzień. Ścieżka współczesnego mistyka” ukazała się na początku września 2017 nakładem wydawnictwa Sensus.

Wykład Macieja Wieloboba w czasie spotkania autorskiego w Pracowni Jogi Macieja Wieloboba dotyczył ścieżki mistycznej i medytacji. Maciej tłumaczył czym jest medytacja: po pierwsze techniką wychodzącą od uważności lub koncentracji, po drugie procesem oduczania się, a po trzecie ścieżką duchową. U wielu osób przyczyną kierowania się w stronę medytacji jest cierpienie, czy to doświadczane w postaci dosłownego fizycznego lub psychicznego bólu, czy poczucia niespełnienia w jakiejś dziedzinie czy nawet pewnej subtelnej metafizycznej tęsknoty.

Osoba medytująca, mistyk, osoba podążająca duchową ścieżką kolejno podejmują wykonywanie kolejnych praktyk, które sufi nazywają: nimaz, łazifa, zikar, fikar, kasab, szagal i amal. Autor rozważał je zarówno jako techniki praktyki, jak i stadia na mistycznej ścieżce.

 

Zapis wykładu znajdziecie tu:

Książkę “Duchowość na co dzień. Ścieżka współczesnego mistyka” można zakupić na tej stronie.

W związku ze spotkaniem autorskim polecamy materiały wideo:

  1. Zapis wirtualnego spotkania Maćka w związku z premierą jego najnowszej książki
  2. Joga-ABC Live Wywiad z Maciejem Wielobobem

O autorze

Ola Uruszczak

Redaktor naczelna portalu Joga-ABC. Nauczycielka jogi w podejściu vinyasa-krama, nauczycielka medytacji i instruktorka masażu Shantala. Prywatnie mama Gabrysia i Michała, i Rozalki. Żona Leszka. Propagatorka zdrowego stylu życia. Wielka fanka tego, co proste i naturalne. Strona Oli: www.ola-uruszczak.pl Fb Oli: Ola Uruszczak - jogowsaparcie "W moim sercu noszę przesłanie Gandhiego: „Bądź zmianą, którą chcesz widzieć w świecie.” I każdego dnia staram się wcielać ją w życie."

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.