Wybierz stronę

Refleksje o książce Macieja Wieloboba "Medytacja w życiu codziennym". Anna Haracz

Refleksje o książce Macieja Wieloboba "Medytacja w życiu codziennym". Anna Haracz
Anna Haracz Maciej Wielobób medytacja

Maciej Wielobób i Anna Haracz podczas wykładu Macieja Wieloboba (Letnia Szkoła Medytacji 2014)

Spójność to pierwsze słowo jakie przyszło mi na myśl, gdy poznałam Maćka Wieloboba, jako nauczyciela jogi w systemie vinyasa krama, a potem jako nauczyciela medytacji w linii sufizmu uniwersalnego. Spójność odnosi się tu do zgodności życia, które prowadzi z wiedzą, którą przekazuje.

Najpierw „Terapia jogą”, potem „Psychologia jogi”, a teraz „Medytacja w życiu codziennym” . Dla mnie jako praktyka i osoby mającej potrzeby duchowe były to długo wyczekiwane publikacje. W jasny, przestępny, ale nie spłycający tematu sposób, przekazywana jest w nich wiedza na temat szeroko pojętej jogi, a w tym medytacji, rozwoju duchowego i życia wewnętrznego.

Medytacja Maciej Wielobób„Medytacja w życiu codziennym” była szczególnie wyczekiwaną przeze mnie książką. Dlaczego?

W dzisiejszym świece spragnionym wiedzy i praktyki duchowej pojawiło się wiele substytutów w postaci powierzchownych lub zbyt skomplikowanych książek, warsztatów i nauczycieli. Oczywiście, mając świadomość, że wszystko jest potrzebne w całym tym wybuchu wolności duchowej, brakowało mi prostych konkretów i zarazem głębszego wejścia w temat. Wbrew temu, co się nam często wydaje, ani praktyka jogi ani medytacji nie są czynnościami skomplikowanymi i nie wymagają jakiś mega szczególnych przyborów, narzędzi czy też zabiegów. Najważniejsza jest prostota, konsekwencja, regularność, obserwacja i refleksja. Wystarczą proste narzędzia, dzięki którym po pierwsze będziemy mogli rozwijać i dyscyplinować ciało a przede wszystkim umysł. Po drugie w bezpieczny i głęboki sposób rozwijać swoją duchowość czyli życie wewnętrzne. Po trzecie dzięki wielości narzędzi mamy wybór w jaki sposób i w jakim kierunku w danym momencie życia chcemy podążać.

To wszystko zawiera książka „Medytacja w życiu codziennym”. Jest prosta, spójna, a zarazem wielokierunkowa. Dla mnie osobiście należy do tych książek, które przy kolejnych przeprowadzkach pakuję w karton i zabieram ze sobą w dalsza podróż.

Medytacja sufizm Maciej Wielobób

O autorze

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.