Wybierz stronę

 IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa Jogi i Ajurwedy w Sulisławiu

 IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa Jogi i Ajurwedy w Sulisławiu

Od 23 do 25 czerwca br. w Pałacu Sulisław odbędzie się IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa Jogi i Ajurwedy. Współorganizatorem przedsięwzięcia jest Ministerstwo Ajurwedy, Jogi, Unani, Siddha, Homeopatii (AYUSH) z Indii.


Celem przyświecającym konferencji jest promowanie jogi i ajurwedy jako jednej z dróg prowadzących do uzdrowienia duszy oraz ciała. Spotkanie będzie kontynuacją międzynarodowej dyskusji naukowej obejmującej kwestie interdyscyplinarne zastosowania jogi i ajurwedy w medycynie oraz profilaktyki zdrowotnej.

Podczas IV edycji uczestnicy omówią między innymi takie tematy jak:
– zastosowanie jogi w życiu codziennym oraz w życiu korporacyjnym,
– jak wprowadzono Ajurwedę do oficjalnego nurtu medycznego w Szwajcarii,
– zastosowanie jogi: wpływ na psychikę, jakość snu, utrzymanie właściwej wagi, systemu krążenia,
– oddech jako narzędzie kontroli emocji,
– sanskryt w sercu nauki wedyjskiej i ludzkiej świadomości,
– zarządzanie wyzwaniami życia poprzez astrologię wedyjską,
– wpływ jogi na jakość życia kobiet żyjących z nowotworem,
– ajurweda-profilaktyka-leczenie-zdrowy styl życia,
– Bóg-duch-dusza w wedyjskiej literaturze,
– stres a holistyczna koncepcja integralności,
– modele praktyki jogi w Polsce.

Konferencja jest skierowana do wszystkich zainteresowanych poprawą jakości życia oraz zdrowia, będzie jednak źródłem unikalnej wiedzy zwłaszcza dla studentów, doktorantów, naukowców, praktyków i szkoleniowców z dziedziny wychowania fizycznego, nauk medycznych, jogi i ajurwedy. Zaangażowanie Ministerstwa Ajurwedy i Jogi (AYUSH) w Indiach świadczy o randze wydarzenia i jest gwarantem najwyższego poziomu merytorycznego. Konferencję zaszczycą swoim udziałem H.E. Shripad Naik – Minister AYUSH oraz H.E. Trivendra Singh Rawat – Premier Stanu Uttarakhand, którzy przybędą do Sulisławia specjalnie na to wydarzenie.

Dyskusję podczas Konferencji w Sulisławiu poprowadzą lekarze i uczeni z całego świata, w tym przedstawiciele jogi i ajurwedy z Indii. Swoją obecność potwierdzili, między innymi:

– Chandra Bhandari – Patron Instytutu Jogi i Ajurwedy w Sulisławiu, Światowy Ambasador Jogi w roku 2016, dyplomata Indii, m.in. Ambasador Indii w Polsce w latach 2007-2009
– Pundit Radheshyam Mishra – międzynarodowy guru jogi
– Shriniwas Guijarwar – chirurg i ordynator szpitala w Kurukshetra
– Prof. dr Vidula S. Gujjarwar – lekarka medycyny ajurwedyjskiej
– Dr Ajay Gupta – indyjski chirurg
– Shirley Telles – Dyrektorka Rady Zaawansowanych Badań Medycznych nad Jogą, Ajurwedą
i Neurofizjologią
– Partap Chauhan – lekarz ajurwedyjski
– Dr Ajay Sati – lekarz, założyciel portalu www.beingwell.in
– Prof. Kamal Kishor Mishra – nauczyciel akademicki
– Gyan Prakash – trener korporacyjny
– Ranjana Prakash – astrolożka i terapeutka
– Dr Rutz – Prezes Stowarzyszenia Szwajcarskich Profesjonalistów Ajurwedy (VSAMT)

Konferencję uświetnią swoją obecnością także polscy naukowcy i promotorzy zdrowego stylu życia, m.in. Prof. dr inż. Jerzy Leszek Zalasiński – fizjolog i biochemik roślin czy Prof. zw. ks. Stanisław Rabiej – specjalista w dziedzinie nauk teologicznych, który wystąpi podczas otwarcia Konferencji.

IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa Jogi i Ajurwedy jest centralnym wydarzeniem Family Yoga Festival 2017, który odbędzie się w dniach 21-25 czerwca 2017 r. w Pałacu Sulisław. W programie także: Obchody Światowego Dnia Jogi – 21 czerwca br., Polska Konwencja Jogi – 23-25 czerwca br., Ekologiczny Jarmark Letni – 21-25 czerwca br.

W ramach Festiwalu jego ambasadorki – Agnieszka Maciąg oraz Dagmara Skalska 24 czerwca poprowadzą otwarte warsztaty rozwoju osobistego. W niezwykłą relaksującą atmosferę wprowadzi gości koncert na kryształowych misach oraz uwalniająca i podnosząca energię ceremonia agnihotry. Niecodzienną atrakcją będzie możliwość wzięcia udziału w medytacji labiryntu, który jest starożytnym systemem indywidualnej praktyki prowadzącej do integracji osobowości. Nie zabraknie także doznań kulinarnych – goście będą mogli rozsmakować się w kuchni ajurwedyjskiej, z której słynie restauracja Pałacu Sulisław. Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych, dla których przygotowali warsztaty jogi. Przez cały czas trwania Festiwalu zapewniona będzie opieka nad dziećmi, jak również gry i zabawy oraz inne niespodzianki. Zwieńczeniem całego wydarzenia będzie magiczna Ceremonia HOLI – święto koloru, tańca i miłości.

Więcej informacji: www.sulislaw.pl

O autorze

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.