Wybierz Strona

Kilka słów na sierpień

Kilka słów na sierpień
Ola Ziarnik-Mizgier

Ola Ziarnik-Mizgier

Każdego roku czekamy na pewne wydarzenia mające charakter cykliczny. Raz w roku obchodzimy urodziny, mamy różne rytuały i przyzwyczajenia. Historia zatacza pewien krąg, astronomia przygląda się fazom księżyca którego pełnię obserwuje praktycznie każdy. Jako ludzie podlegamy pewnym prawidłom, tak biologicznym, fizjologicznym jak i społecznym. Rodzimy się dojrzewamy, przeżywamy “pełnię życia” (w wielu jego momentach), starzejemy się i umieramy. Raz ktoś opiekuje się nami, potem to my stajemy się opiekunami. Abstrakcyjne myślenie wszystko to jest w stanie sprowadzić do postaci koła, ująć rzeczywistość w pewiem cykl.

Spędzając wolny czas w wiejskiej scenerii, w ciele, które dawno już odpoczęło od zimy, wpatrując się w kwitnący sad i kłębiastą białą chmurę, poczułam pełnię jaką tworzę z otaczającą mnie naturą. Pierwsza połowa roku minęła już bezpowrotnie, a ja cieszę się owocami jakie daje ziemia. Soczyste maliny, jagody, rodzime jabłka, (a nawet borówki amerykańskie) dojrzewające śliwki i związane ze “zjawiskiem” (w przyszłości) konfitury, przygotowują organizm do zbliżającej się złotej jesieni. Jeszcze nie tak dawno, z początkiem wakacji, spragnieni wytchnienia, chcieliśmy zakończyć pewne sprawy. Ich koniec daje siłę i chęć do rozpoczęcia kolejnych przedsięwzięć, wchodzenia w kolejny etap pewnego “dziania się”. Obserwując pszczoły zazdrościmy im pracowitości, a energia zaczerpnięta od słońca daje nam siłę i pozwala na podejmowanie nowych wyzwań. Obserwując otaczający nas cud, budzi się w nas kreator. Być płodnym jak matka natura, tego życzę w iście wyjątkowym miesiącu sierpniu:) Aby owoce waszej pracy były równie słodkie i soczyste jak sezonowe owoce. Obecnie znajdujemy się mniej więcej w środku cyklu jaki funduje nam natura i to ogromne widowisko godne jest naszej uwagi, tak samo jak my jesteśmy godni jego:)

O autorze

Ola Ziarnik

Założycielka szkoły jogi w Olkuszu, autorka bloga Jogaoli . Ukończyła szkolenie nauczycielskie w Pracowni Macieja Wieloboba, nie przestaje się uczyć. Odpowiedzi na swoje pytania poza joga szuka też sztuce

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.