Wybierz stronę

Joga w ogrodzie. Wakacyjna inicjatywa w Nowej Hucie

Joga w ogrodzie. Wakacyjna inicjatywa w Nowej Hucie
joga dla początkujących

Photos by Greenbelt Alliance

Joga w Ogrodzie

W Nowej Hucie pojawia się coraz więcej inicjatyw, które pokazują, że ta dzielnica to nie perelowski skansen a atrakcyjne miejsce do spędzania czasu wolnego. Jedną z takich inicjatyw jest “Joga w Ogrodzie”.

Kominy i szare bloki – oto stereotypowy obraz pojawiający się na słowa “Nowa Huta”. Jednak Nowa Huta to nie betonowa dżungla. Pokazują to różnego typu inicjatywy, dzięki, którym Huta nabiera barw. “Wyobraź sobie niedzielne popołudnie wypełnione jogą, w nowohuckim ogrodzie, którego jeszcze nie znałeś…” – tak organizatorzy akcji “Joga w Ogrodzie” zapraszają na bezpłatne zajęcia do ogrodu Klubu Kombinator. Wakacyjne, niedzielne spotkania w ogrodzie połączone z zajęciami jogi mają pokazać, że Nowa Huta jest atrakcyjnym miejsem spędzania wolnego czasu. – Ciągle słyszę, że Nowa Huta to szare blokowiska, a tak na prawdę to najbardziej zielona przestrzń miejska w Krakowie! – mówi Jacek Paweł Dargiewicz – pomysłodawca akcji “Joga w Ogrodzie”. Zajęcia jogi odbywać się będą popołudniami w każdą niedzielę wakacji. Prowadzić je będzie Magdalena Gąsior, nauczycielka jogi, jednocześnie studiująca medycynę na Uniwersytecie Jagiellońskim. – W swym nauczaniu łączę znajomość medycyny zachodniej, anatomii i fizjologii człowieka, z wiedzą z zakresu filozofii i medycyny Dalekiego Wschodu – opowiada Magdalena. – Na zajęcia zapraszamy zarówno już ćwiczących, jak i tych pragnących rozpocząć swoją przygodę z jogą – dodaje trenerka. Akcja nabiera rozmachu: Już zgłosiła się do nas firma Body Sculpture, która zaoferowała sprzęt do jogi. Dzięki temu osoby, które nie mają własnej maty, będą mogły ćwiczyć na profesjonalnym sprzęcie – cieszy się Jacek Dargiewicz.

Każdy kto chciałby wziąć udział w zajęciach proszony jest o zapoznanie się z regulaminem dostępnym na stronie www.jogawhucie.pl tam też znajduje się dokładny harmonogram zajęć.

Partnerem akcji jest firma Body Sculpture – producent sprzętu i akcesoriów do ćwiczeń, w tym do jogi, pilates, do ćwiczeń funkcjonalnych i ogólnorozwojowych.

Szczegóły akcji znajdziecie tutaj. Polecamy serdecznie!

O autorze

Olga Szkonter

Była redaktorka naczelna Joga ABC. Skończyła studia filozoficzne, uczy jogi w nurcie vinyasa krama. Prowadzi zajęcia w Pracowni Jogi Macieja Wieloboba w Krakowie, w Nowohuckiej Akademii Seniora i kilku innych miejscach. Strona Olgi: olgaszkonter.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.