Wybierz stronę

INTŮ – polska aplikacja mobilna do medytacji

INTŮ – polska aplikacja mobilna do medytacji

INTŮ to pierwsza w Polsce (i jedna z kilku na świecie) aplikacja mobilna, dzięki której można samodzielnie nauczyć się medytować lub wzbogacić swoją praktykę medytacji.

Wiele osób słyszało o medytacji i o płynących z niej korzyściach, ale nie wiedzą jak zacząć medytować, niektórym brak jest regularności czy motywacji, inni chętnie spróbują czegoś nowego. Aplikacja Intů pomaga zarówno w nauce medytacji, jak i w uregulowaniu praktyki.

intu

Aplikacja w wersji mobilnej na smartfon lub tablet dostępna jest w formie kursów audio z medytacjami prowadzonymi, co umożliwia ich stosowanie w dowolnym czasie i miejscu: w domowym zaciszu, na wakacjach w miejscu gdzie nie ma zasięgu lub podczas przerwy w pracy.

Twórcy aplikacji Intů przygotowali sporo niespodzianek i unikalną formułę. Całość składa się z trzech uzupełniających się elementów: (1) medytacji prowadzonych, (2) ćwiczeń/zabaw mentalnych oraz (3) wskazówek jak w codziennym życiu stosować to, czego uczymy się medytując.

Każda z medytacji jest inna, trwa od 10 do 20 minut i jest prowadzona przez osobę, która naucza medytacji od blisko 15 lat i prowadzi kursy rozwojowe w Polsce i Europie.

Po ściągnięciu aplikacji na początek przechodzimy 7 dniowy kurs wprowadzający użytkownika w podstawowe i uniwersalne techniki medytacyjne. Po jego ukończeniu można kontynuować i pogłębiać naukę za pomocą tematycznych kursów rozszerzonych.

Medytacje są ułożone tematycznie. Na przykład w kursie  “Zdrowy dystans” odkrywamy jak radzić sobie z wszechobecnym dziś cyfrowym i “projektowym” przestymulowaniem; z kolei kurs “Akceptacja” akcentuje naukę obserwacji własnych emocji i postaw – zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym.

Drugi element, czyli ćwiczenia oraz zabawy mentalne służą uzmysłowieniu sobie funkcjonowania naszego umysłu oraz szczerego spojrzenia na świat i samego siebie.

Jak twierdzą twórcy aplikacji Intů,  medytacja – oprócz wartości relaksacyjnej i odświeżającej umysł – powinna wymiernie się przekładać się na wzrost jakości i zadowolenia z życia. Dlatego właśnie każdy dzień kursu kończy się prostą i praktyczną wskazówką lub podpowiedzią w jaki sposób zastosować w codziennym życiu to, co samodzielnie odkryliśmy podczas medytacji.

Poszczególne kursy można realizować we własnym tempie – od kursu wprowadzającego przeznaczonego dla początkujących (lub jako rozgrzewka dla osób wcześniej zaprzyjaźnionych z medytacją)  po kursy rozszerzone, zawierające bardziej zaawansowane medytacje.

Proponowane medytacje są świeckie, pozbawione udziwnień i oparte na przebadanych naukowo technikach m.in.: obserwacji doznań w ciele czy obserwacji i regulacji oddechu.

Całość w bezwysiłkowy i klarowny sposób kieruje ku różnorakim profitom: zwiększonemu spokojowi, poprawie relacji i samopoczucia, przyjrzeniu się sobie, podkręceniu dynamizmu w działaniu, redukcji natłoku myśli…

Twórcy aplikacji medytują i nauczają medytacji i samorozwoju od blisko 15 lat, Michał, który jest głosem medytacji, ukończył zdrowie publiczne w warszawskim SWPS. Oprócz tego jednocześnie realizują szereg innych projektów oraz prowadzą własne firmy – dzięki czemu wydźwięk  prowadzonych medytacji jest praktyczny i konkretny, a proponowane ćwiczenia i wskazówki odnoszą się do codziennego życia współczesnego człowieka.

Całość cechuje prostota, spora dawka humoru, lekkość i serdeczność.

Wszystkie tematyczne kursy składają się z 7 medytacji i wskazówek układając się w jeden, spójny kurs. Jednocześnie wszystkie poszczególne kursy wzajemnie się uzupełniają. W aplikacji sukcesywnie będą pojawiać się nowe medytacje.

Jak mówią twórcy, Mirek Płowiec i Michał Niewęgłowski,  to najprzyjemniejszy projekt nad którym pracowali, który już na etapie tworzenia dostarcza mnóstwo satysfakcji i, w pewnym sensie, dzieje się sam.

Aplikacja Intů będzie dostępna w wersji polskiej od 23.03 na AppStore i od 16.03 na GooglePlay.

Informacje można znaleźć na www.intu.mobi

O autorze

6 komentarzy

  1. Li

    Aplikacja nie jest chyba jeszcze dostępna, bo nie mogę jej znaleźć.

    Odpowiedz
  2. hanka

    Li 🙂 przeczytaj ze zrozumieniem zdanie powyżej, masz podaną nie tylko datę, ale i godzinę 🙂

    Odpowiedz
  3. Lidka

    Ja również nie mogę odszukać tej aplikacji w Google play

    Odpowiedz
  4. amen

    Jest już 17 marca, apki nie widać, a strona na fb zajęta jest od dawna przez zupełnie inną markę. Trochę wtopa. Straciłam zaufanie.

    Odpowiedz
  5. Karotka

    Miało być od wczoraj i nie ma:( Ktoś cos wie skąd to opóźnienie.

    Odpowiedz
  6. Li

    Widzę datę, ale godziny nie widzę. A i tak nie ma tej aplikacji na GooglePlay.

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.