Wybierz stronę

“Ajurweda w praktyce” – nowa książka Agnieszki i Macieja Wielobobów

“Ajurweda w praktyce” – nowa książka Agnieszki i Macieja Wielobobów

W poniedziałek 8 września swoją oficjalną premierę ma nowa książka Agnieszki i Macieja Wielobobów pt. Ajurweda w praktyce. Jak współcześnie stosować starożytną sztukę leczenia, której patronujemy.

AJURPRTajemniczy termin ajurweda powstał ze złożenia dwóch sanskryckich słów: ajur, czyli życie, oraz veda, czyli wiedza, nauka. Ta starożytna nauka o życiu i długowieczności jest jednak zdecydowanie czymś więcej, niż wynikałoby z jej nazwy. Jej podstawą jest założenie, że wszechświat i wszystko, co się w nim znajduje, jest ze sobą wzajemnie powiązane, a wnętrze ludzkiego organizmu jest odzwierciedleniem wszechświata. Z tych podstaw filozoficznych wypływa przekonanie, że stan ciała i umysłu konkretnej osoby zależą od dostrojenia oddziaływań między nią a jej otoczeniem, naturą i całym kosmosem.

Autorzy tej książki pokazują, jak tę harmonię osiągnąć w praktyce. Podpowiadają, co robić, by czuć się zdrowym i spełnionym, zapobiegać chorobom i odnaleźć równowagę między pracą zawodową, życiem prywatnym oraz aktywnością fizyczną i umysłową. Oprócz omówienia założeń ajurwedy znajdziesz tu wskazówki dietetyczne, metody diagnozowania różnego typu zaburzeń, podstawowe ćwiczenia oddechowe, przepisy i nieco informacji o ziołolecznictwie. Najważniejsze jest jednak coś innego: ta książka pokazuje, jak spojrzeć na własne życie, by dostrzec w nim pewne — pozytywne i negatywne — uwarunkowania. I uczy, jak dzięki ajurwedzie stać się spokojniejszym, szczęśliwszym człowiekiem.

Autorzy książki, Agnieszka i Maciej Wielobób tak piszą we wstępie książki:

Oddajemy w Wasze ręce książkę o ajurwedzie — tradycyjnej medycynie indyjskiej. Nie dajcie się zwieść pozorom, że jest to egzotyczna i trudna sztuka. Gdy poznaje się bliżej ajurwedę, odkrywa się jej niezwykłą elastyczność i uniwersalizm, przez co jej zalecenia można dopasować do różnych kontekstów. Dlatego właśnie napisaliśmy tę książkę: aby w sposób zrozumiały i użyteczny dla współczesnego człowieka przedstawić podstawowe koncepcje i narzędzia ajurwedy. Żeby czytelniczka lub czytelnik tej pozycji mógł (lub mogła) pozbyć się zmęczenia, złego samopoczucia, nauczyć się dbać o siebie i dowiedzieć, że to wszystko nie jest takie trudne, jak się może z początku wydawać. Mamy nadzieję, że to zadanie się nam udało.

Chcemy w pełni towarzyszyć Wam w tym procesie poznawania ajurwedy. Dlatego też jeśli któreś zagadnienia w książce okażą się niezrozumiałe lub po prostu będziecie mieć pytania, na które tu nie odpowiedzieliśmy — bez wahania napiszcie do nas wiadomość. Na wszystkie maile odpowiadamy. Dane kontaktowe do Agnieszki znajdziesz na stronie www.ajurwedawkuchni.pl, a do Maćka na www.maciejwielobob.pl. (…)

Oficjalna premiera już w poniedziałek 8 września, książkę już teraz można kupić TUTAJ.

Koniecznie polubcie też stronę książki na Facebooku.

box_AJURPR_sen

O autorze

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.